Hakkımda

Enis Doko

Resim : Enis Doko

Enis Doko Kimdir?: Enis Doko, 1987 yılında Makedonya’nın Ohri kentinde doğdu.Enis Doko ODTÜ ileri fizik ve felsefe bölümlerinden derece ile mezun oldu. Koç Üniversitesi Fizik bölümünde Kuramsal İstatistiksel Kuantum Mekaniği alanında doktora çalışmasını tamamladı. Çalışma alanları çok parçacıklı kuantum teorisi, ultrasoğuk atom fiziği, fizik felsefesi, bilim felsefesi, uzay-zaman felsefesi, din-bilim ilişkisi ve din felsefesidir.

İlgi Alanları:

Fizik:
Çok parçacıklı Kuantum sistemleri, Kuantum Mekaniğinin temelleri, Teorik Süper İletkenlik, Bose-Einstein yoğunlaşması, İstatistiksel Kuantum Alanlar Kuramı, Ultra-Soğuk Atomik Fizik, Optik Örgüler
Felsefe:
Fizik Felsefesi (uzay ve zamanın ontolojik statüsü, kuantum mekaniği yorumları), Bilim Felsefesi (realizm-anti realizm tartışması, tümevarım sorunu, demarkasyon problemi), Din Felsefesi (teizm-ateizm tartışması, kötülük sorunu, kader-özgür irade sorunu), Ontoloji (özgür irade problemi, soyut cisimlerin ontolojik statüsü), Ahlak (realizm-anti realizm tartışması)

1 Comment

 1. şaban yener says:

  Sayın hocam,
  Veteriner hekimim. Tesadüfen öğrendiğim bir konuyu sizinle paylaşacağım.
  Bilime yeni bir ufuk açacağını düşünüyorum.Hekim olarak anlamaya çalıştım ama ,çözümü anlayacağım bir konu değil. Sizinle paylaşmak istedim.Caner Taslaman hocama da bilgileri gönderdim.
  Baş parmak kalınlığında, 15 ve7.5 santim uzunluğunda içi boş plastik kablolar aldım .İçlerine kabuk tarçınlarını sıkıştırarak doldurdum ve L şeklinde bantladım.İki adet yapıp iki avucumun içine iki kısa kısımlarını tutup,sorular soruyoruz.
  Sorular doğru ise,uzun kısımlar hareket edip üst üste çakışıyor ve paralel haline geliyor. Şaka gibi ama hep doğru biliyor.
  Bir kişide döndü. Ben de dönmedi.
  Uzaydaki bilinmeyen enerji,bilinmeyen madde ve oranlarını,gezegen ve meteor fotoğraflarını, marsta hayat olmadığını, daha önce olduğunu, Venüs’te hayatın olduğunu,uydusunda da hayat olduğunu, Agartha, Atlantis, Mu kıtası ve nerede oldukları,Kurandaki bütün terimleri, yecüç mecüç’den yedi uyurlara kadar her şeyi biliyor.
  Daha da önemlisi, seni bilim mi döndürüyor deyince dönüyor, cin ve üç harfliler mi döndürüyor deyince, dönmüyor..
  Karekök işlemleri, maden ve taşların sertlik dereceleri,mükemmel sayılar regmaglypts, seifertite,gliya hücreleri,hastalıkları,tedavi şekilleri, daha yazamadığım bir çok şey…
  Hekim olarak bana inanın,Bu anlattıklarımın hepsi doğru eksiği bile var.
  Bu çubukları döndüren ilkokul mezunu,kendi halinde bir insan.Kendi de çubukların dönmesine anlam veremiyor.
  Ben teşvik ediyorum kendisini.O na kalsa kıracak çubukları.
  Bilim adına, sizden ve Caner hocam’dan rica ediyorum. Lütfen değerlendirin.
  ŞABAN YENER
  05385032230
  Eskişehir